Några av Förlagsklubbens höstaktiviteter!

Glädjande nog har våra aktiviteter lockat många deltagare! På grund av det fina gensvaret och många deltagare, så kommer vi i fortsättningen att erbjuda både DIGITALA webbinarier samt kurser, men naturligtvis även FYSISKA kurser och unika besök. Tänk på att alla våra aktiviteter är EXKLUSIVT för våra medlemmar!

Den 11 oktober genomförde vi ett digitalt webbinarium under vilket Ola Karlsson presenterade Språkrådets nya utgåva av Språkriktighetsboken. Dagen efter, den 12 oktober, var det dags för en kursfavorit: Bli en bra designbeställare med formgivare Nina Ulmaja. Vi kan avslöja att det i början av kommande år kommer att genomföras en kortare uppföljare. Den 17 oktober genomfördes ytterligare en kursfavorit med Corinna Müller: Bli en skarpare korrekturläsare som jobbar effektivt.

Glöm inte att tipsa dina kollegor och vänner om vår verksamhet. Vi önskar en fortsatt fin höst och på återseende!